lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

What are three reasons why bostonians felt the British pushed them too far
This person serves as commander in chief of the Mississippi National Guard.
how to solve n-3n=14-4n
help it's confusing...
5x + 4 > -6 show your work
Who was the first governor of Plymouth?
Which of the following things did Vladimir not do after he was converted to Christianity? give money freely to help the poor approve capital punishment build mo
A school band has a brass section of trumpet, trombone, and Tuba players. There are twice as many trombones as tubas, and half as many trombones as trumpets. If
Write the empirical formula for at least four ionic compounds that could be formed from the following ions: MnO4- , BrO3- , Fe2+ , Pb4+
And a restaurant, one serving of oranges equals 250 milliliters. If the restaurant typically sells 50 servings of orange juice each day, what is the total amoun