Seudónimo Seudónimo
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 candles is $19.50. What is the unit price?

Respuesta :

jojo12345679
jojo12345679 jojo12345679
  • 12-04-2017
the unit price will be 6.50
Cheers,Irys
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-04-2017
the unit price is $6.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the length of the circumference of a circle with a diameter of 8cm? Use: pi = 3
What is the unit rate for 40 meters in 16. Seconds?
whats the lcm of 8 and 10
Write an expression using variables to show how much 3plain t-shirts and 2printed shirts will cost assuming the prices are not the same
Which property justifies this statement? 2+(8 + 9) = (2 + 8) +9 A. transitive B. commutative C. distributive D. associative
Another name for false productivity is a. spinning your wheels. b. making poor decisions. c. driving toward success. d. filling your mind with negative self
what statement is true A. -14 + 21 = -24 + 17 B. 16 + (-6) > 24 + (-13) C. -14 + (-10) > 2 + (-28) D. -10 + (-8) > 12 + (-4)
x+y=12 x-y=2 Solve by elimination
Six times a number decreased by ten is eight. Find the number?
What is the answer to 7,200 ÷ y = 90