jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

what is the sales tax on a $178.90 if the sales tax is 5,75%
please can anyone help me the answers that has red check they are wrong
Which element is used in light bulbs as a filament
donnez des exemples de modalisateur svp.
Which of the following numbers are written in scientific notation ? a) 0.641×10^3 b) 2×10^1 c) 9.999 ×10^4d) 4.38 ×5^10
3 less than the square of a number p
which substance has properties of both hallucinogens and stimulants a. ritalin b. pcp c. ecstasty d. morphine
what is 61.241 rounded to the nearest tenth
what did rutherford contribute to the model of the atom? a. the neutron b. the proton c. the nucleus d. the electron
jack drove at an average speed of 47.3 miles per hour for 2.5 hours. how far did he drive? 118.25 49.8 44.8 18.92