Seudónimo Seudónimo
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

three times the cost is $24

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight 
Answer Link
FLORC
FLORC FLORC
  • 12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link

Otras preguntas

X=-2y,x-y=9 solve by substitution SHOW ALL WORK
What is the equation of this line in slope-intercept form? (-1,5) (1,-1)
PLS HELP ME!!!!! URGENT!
Jameson Middle School gives bottles of water to teachers and students who are going on a field trip. The school orders 500 bottles of water. They plan to give 3
how many solutions are there for 2x−5=8x+7−6x
So can someone help me I don’t understand
Which relation is a function?
Stacey runs around a 400 meter track 2 times in 5 minutes. How does her displacement differ from her distance? *
evaluate the expression for h= -6.
PLEASE HELP ME I NEED HELP