nicholas01315 nicholas01315
  • 12-07-2017
  • Mathematics
contestada

the company also discovered that it costs $29. to produce 2 widgets, $115 to produce 4 widgets, and $757 to produce 10 find the total cost of producing 2 widgets

Respuesta :

r2s3wrtr
r2s3wrtr r2s3wrtr
  • 12-07-2017
You said it in the question, its $29 dollars
Answer Link

Otras preguntas

If a balloon containing 1,200 L of gas at 25°C and 760 mmHg pressure ascends to an altitude where the pressure is 380 mmHg and the temperature is 54°C, the volu
Where was Beowulf when Grendel burst into the hall?
Who postulated the "nature versus nurture" hypothesis
PLEASE FILL THIS OUT FOR ME
Which of the follow is an adjective? A. Nerves B. Nerve C. Nervous D. Lily
Ron has 4 new songs on his MP3 player. In how many different order can he burn them to a cd?
I need help with these problems hdndjnfmsmf
What is one of the main ways sentence patterns change when going from a stating something to asking a question
A recipe for 11 pizza crust calls for 3838 tablespoon of salt. How much salt is needed to make 33 pizza crusts?
9a+6s equals cost for a adults and s students