nene6 nene6
  • 11-05-2015
  • Mathematics
contestada

what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound

Respuesta :

iGreen
iGreen iGreen
  • 11-05-2015
Multiply the pounds of cheese by the price per pound.

[tex]\sf2.15\times7.99=17.1785[/tex]

So the cost is approximately $17.18
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-05-2015
(2.15 lbs)*($7.99 / lb) = $17.18
Answer Link

Otras preguntas

Why did the Europeans decide to seek slave labor from Africa rather than enslaving Indigenous people in Americas?
Plz help I need help plz
anyone help!!!!!!!!!!!
26. What was one lasting contribution of the Roman Empire? A. The spread of Christianity B. The creation of the wheel C. Increased animal rights D. Creating bet
What is the simplest form of (2b+5)-(8b+6)+3(b-2)
Which facts describe the rain forest called the Selva? Question 6 options: located in southern Brazil largest rain forest in the world richest biological resou
Which are features of myths? Select four options. supernatural gods or animals fantastic settings humorous elements that entertain the reader an attempt to expl
Stein has 130 cents. Togheter with his two brothers He gets 510 cents at grandpas. The brothers share the money off grandpa alike. How much cents has stei
y=4x+1 complete the table
Why is John Dr. Rockefeller seen holding the world?