2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Solve the system, using substitution. 3a-b= 11, 2a+3b=0.
What was the significance of the Clean Air Act of 1970? It established federal emissions standards.It identified sources of air pollution.It set a timetable for
Solve the system, using substitution. Write the solution as an ordered pair (m,n). 2m-3n= 6, m= 3-2n.
The speed of light is 3 x 105 kilometers per second. What is that in standard form?
Testosterone directly affects the (1) formation of a zygote (2) changes within an ovary (3) production of sperm cells (4) development of a placenta
Solve the system, using substitution. Write the solution as an ordered pair (m,n). 2m-3n= 6, m= 3-2n.
how does Theodora feel about neglecting her responsibilities at home?
Which of the following best describes the advancements of the New Stone Age? a. using tools c. using seeds to grow crops b. gathering food d. using fire to cook
Christians in Nigeria live primarily in the ____________. a. north c. east b. south d. west
What is the surface area of a sphere with a radius of 30 m? 1,800π m2 90,000π m2 3,600π m2 900π m2