mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

A school is planning a field trip to a theme park. A ticket to the park costs ​$23. For a group of 50 or​ more, there is a 15​% discount. The school saved ​$759
-2(csc^2 θ - cot^2 θ) - 1 = -2 -3 -1
What does the word annex mean? A.) to take territory away from a country B.) to add through expansion C.)to add through war and violence D.) to add land through
A pure monopolist __________. a. will realize an economic profit if price exceeds ATC at the profit-maximizing/loss-minimizing level of output. b. will realize
Select all the correct answers. Which two characteristics define a process description? uses present tense uses spatial order to describe parts uses active voic
Select each expression that is equivalent to 3n+6 select all that apply. Explan. A. 3n+6 B.3n+18 C. 2n+2+n+4 D. 2(n+6)+(n+6) E. 2(n+6)+n
Are moles inversely related to volume
Suppose a 23-year old graduate student is looking for a full-time job but has to take a part-time job instead. He or she will be categorized in the Current Popu
7. Please solve by substitution:y = 3x + 17y = 2x + 23​
What was the primary goal of the European imperialism