victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

An individual is now 50 years old, that he plans to retire in 10 years, and that he expects to live for 25 years after he retires, that is, until he is 85. He w
Which shows the best path to find the number of centimeters in 1 yard? yards - inches → centimeters yards feet → centimeters centimeters feet inches centimeters
n inactive student wants to become more physically active but does not think he has the time. What is the most effective thing he can do to start making physic
Choose all of the angles that are coterminal with -150°. -510° -210° 150° 210° 570°
[tex](6x+27) (12x-9)[/tex]
A farmer produces both beans and corn on her farm. If she must give up 16 bushels of corn to be able to get 6 bushels of beans, then her opportunity cost of 1 b
A house can be build using 15 panels,how many houses can be build using 1000 panels
#22 and #24 asap pleaseeeeeee
which regions of phospholopid molecules are hydrophobic ​
Coastal communities often experience milder winters and cooler summers than further inland because of which of these factors? A. ocean winds blow consistently,