dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Amira is solving the equation x2 – 6x = 1. Which value must be added to both sides of the equation to make the left side a perfect-square trinomial?
Which of these phrases best describes a uniting principle of progressive era?
jay needs 19 quarts more paint for the outside of his barn than for the inside. If he uses 107 quarts in all, how many gallons of paint will be used to paint th
8d-d-4d-8=5d A. 1 B. 9 C. -4/3 D. -4
________are details that are open to interpretation.
four time the first of three consecutive integers is six more than the product of two and the third integer. find the integers.
Mike has 57 action figures. Alex has 186 action figures. Estimate the number of Mike and Alex have altogether
I need help I'm stuck on a question it's a cross word "the measure of energy of motion of particles of matter
At a raffle, 1000 tickets are sold at $5 each. There are 20 prizes of $25, 5 prizes of $100, and 1 grand prize of $2000. Suppose you buy one ticket.
2/3 x 21=? find the product then write it in simplest form.