jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

Round 964323 to the nearest thousand
simplify by combinig like terms: -18 +3 (5x-2) +8
Divide and write in simplest form 4 divided by 7/8
What is true of the baroque and rococo styles of the 17th and 18th centuries
Is -4 a solution of x+9=5
where is Mt mckinley
An investment costs $5,200 today. this investment is expected to produce annual cash flows of $2,100, $1,300, $1,800 and $1,200, respectively, over the next fou
What is essentially the opposite of design
The lesson of __________ is to forget about the money that's irretrievably gone and instead to focus on the marginal costs and benefits of future options. sunk
The French middle class and peasantry belonged to the ___ Estate. first second third forth