Amarij200245
Amarij200245
12-10-2015
Mathematics
contestada
What is the unit rate for 14lb for $2.99
Respuesta :
Аноним
Аноним
19-10-2015
2.99 / 14 = 0.21
Hope I Helped You!!! :-)
Have A Good Day!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Continuing to pursue goals requires____. A) success B)effort C)hesitation D)inactivity
What does the atomic mass come from on the periodic table?
Write an equation of the line in point-slope form that passes through the given points in the table. Then write the equation in slope-intercept form. x 15 20 25
HHEELLPP ME PLEASE 1/2x + 1/3y = 3 Which of the following equations is equivalent to the given equation? A. 3x + 2y = 3 B. 2x + 3y = 18C. 3x + 2y = 18
Mickey walks Pluto 4 miles North to the dog park. Mickey finds beautiful flowers in the park and decides to pick a bouquet. He then walks with Pluto 3 miles Wes
ID Phase, Name structure indicated by arrows, in Phase
Apex Learning A 1 1.1.3 Quiz: Understand the Shape of a Story Read this passage: The guy was of medium height and build, with sandy blond hair and light eyes. H
During a science experiment, Daniel noted the starting temperature of a -4°F. At the end of the experiment, the change in temperature was -5°F. What was the fin
2h/3 -1/4 = 1/3how do you do this problem
Can someone help me with this please?