jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Show me the working out to: 48 week course, 12 hours a week. Must attend 80% of the class to pass. How many days can one have off?
What is the percent of change? Initial value: 10 Final value: 60 (A) 70% (B) 500% (C) 50% (D) 600%
if a dozen eggs cost $ 1.35what is the unit cost
How to calculate the speed of light?
The panel of Olympic __________ diversity is important to maintain the integrity of the games. Which noun is punctuated appropriately to indicate possession
During the U.S. Civil War, why did the Border States (Kentucky, Delaware, West Virginia, Missouri, Tennessee) stay loyal to the Union, even though they were sla
What is carb I'm stupid so I don't know
The price of an item has dropped to $102 today. Yesterday it was $120. Find the percentage decrease.
When electrons are shared , the type of bonding is called ____.
The st. lawrence seaway connects the atlantic ocean to which bodies of water? QUICK!!!