Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

Find (x - y) and (x + 3y) product
Public anxiety over the rising national debt was reflected in a political protest group known as the Blank 1 of 1.
Rose has a rectangular patio that is 8 tiles long and 5 tiles wide. She is changing the dimensions to 10 tiles long by 9 tiles wide. Draw a picture to determin
A box-shaped metal can has dimensions 5 in. by 19 in. by 4 in. high. All of the air inside the can is removed with a vacuum pump. Assuming normal atmospheric pr
Points How would you change the distance between two positively charged particles to increase the electric potential energy by a factor of 4? A. Reduce the dist
Which pairs of numbers represent a number and its reciprocal? Check all that apply. 1 and 1 and and 5 6 and and
how do multiple objects tell a story?​
what feelings are evoked in norman bowker when he sees sally kramer? A) Releif B) Confusion C) Nostalgia D) Anger
Does the graph represent a function?
Which US presidents supported backing the South Vietnamese?