kity1 kity1
  • 10-11-2015
  • Mathematics
contestada

predict the cost of 5 pounds of banana if 2 punds cost $1.16

Respuesta :

JZISHERE JZISHERE
  • 10-11-2015
2.9 because 1.16 plus 1.16 is 2.32. If each is a pound split it in half and add 2.32 it and y'all get 2.9
Answer Link

Otras preguntas

what type of word relationship does this analogy show limestone:rock :: calcite :
dentify the Rescued Words you have chosen for this unit.
How many different 3 digit numbers are there if. I digit can be repeated? The digits 0 through 9 can be used, but 0 cannot be in the first place.
Jennifer earns $0.18 each time she practices the piano. If Jennifer earned $4.32, how many piano lessons did she practice?
Why am I having a period after two weeks
Select all that apply. Which explorers searched for the Northwest Passage?
Read the passage from a dolls house how does the stage directions in brackets affect the meaning of the text
How did the rise of nationalism influence the global community in the 20th century?
Blood picks up ??what?? from the digestive system and takes it to cells
help please, thanks in advance