earthlyreflecti earthlyreflecti
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

your two-day-pass to a theme park is $76.50. This is $31.41 less than your uncle's Two- Day- Pass. What is the price of your uncle's pass?

Respuesta :

alexmariep123 alexmariep123
  • 11-12-2017
$107.91 would be your uncles pass
Answer Link

Otras preguntas

Quote any three descriptions that Edwards uses to describe the dangers of eternal death that are vivid to you.
Verb Tenses. Where (pandas, live) __________________________?
Morgan Company issues 10%, 20-year bonds with a par value of $760,000 that pay interest semiannually. The current market rate is 9%. The amount paid to the bond
7•(6+2)2squared-3squared=What
During a conversation with the credit manager, one of Tabor's sales representatives learns that a $1,272 receivable from a bankrupt customer has not been writte
What size pan(s) would be the best to cook and serve lasagna for 45 clients?
Choose the set of numbers with an average of 45. A) 30, 40, 50, 60 B) 20, 40, 60 C) 20, 30, 40, 50, 80, 80
Define opportunity cost. Select the correct answer below: A. All possible consumption combinations of goods that someone can afford when all income is spent.
Write the opening of a story Your title is ‘Lost in the Manor’ You must include: -Simple sentences -The use of pathetic fallacy -Colour imagery Sentence star
adovilsky Manufacturing​ Company, in​ Hayward, California, makes flashing lights for toys. The company operates its production facility 300300 days per year. It