peacetrain2500 peacetrain2500
  • 11-01-2018
  • Business
contestada

What is the average variable cost of producing 200 units per month?

Respuesta :

ikeiab81 ikeiab81
  • 11-01-2018
The average variable cost is 2400 because if you multiple 200 times 12 you will get 2400
Answer Link

Otras preguntas

Mosques are centers of Islamic worship true false
Some settlers were unhappy because they were forbidden from owning A.land B.slaves C.cotton D.tobacco
In Hawaii, you can almost always expect 80°F temperatures and daily showers. This is an example of _____. weather or climate?
Based on his view of alcohol and its effect on the other pirates, what is true about Long John Silver? a. He believes in helping those who are weaker than him.
What stood at the heart of Thomas Paine's Common Sense? a. The Pietists' appeal to empathy c. A long list of accusations against the king b. Rejection of patria
In a play, the rising action consists of the events that lead up to the a. last line in the scene. c. external conflict. b. climax. d. internal conflict.
What did the United States promise in the Monroe Doctrine? to allow Spain to reclaim Florida to stay out of European affairs to keep Great Britain as an ally to
How would one be able to travel in time?
True or false the role of some artists is to decorate functional objects A. true B.false
Simplify 10 + 4(x + 1) + 5.