ashlynbailey6163
ashlynbailey6163 ashlynbailey6163
  • 12-12-2015
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?

Respuesta :

BatmanOwlWisher22
BatmanOwlWisher22 BatmanOwlWisher22
  • 12-12-2015
5 cause u get more apples for 2.35 and still save money but get what u need
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2015
stop and save because you get more apples
Answer Link

Otras preguntas

what is 1/10 of 1000
how do you know if a number is smaller or bigger
a musicians hair was originally 3 inches long.She asked her hair dresser to cut 5/6 of it off.How many inches did she have cut off
What is 44% as a fraction in simplest form
Find the slope of the parallel to each given line. 1) y=2/3x-2 2)y=9/5x-5 Find the slope of a line perpendicular to each given line 1)y=-1/2x-2 2)y=-x-1
Olivia ordered 24 cupcakes and a layer cake. The layer cake cost $16, and the cost of the order was $52. What was the price of each cupcake?
what is 143/15 simplified
How did the immigrants of the late 19th and early 20th centuries reshape their adopted homeland? What common interests and threads did they share?
How do you solve for B in 65pi=B5?
Simplify the expression attached. a | 8 b | 10 c | 16 d | 22