trevonsimons292 trevonsimons292
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

if the unit price of oranges is 0.08 per pound and Jim pays 2.08 how many oranges does he buy

Respuesta :

rwguartuche13 rwguartuche13
  • 12-02-2018
26 I believe, I'm pretty sure :)
Answer Link

Otras preguntas

A prefix is added to the of a word.
There are 210 wolves in a state park. The population is increasing at the rate of 20% per year. You want to make a prediction for how long it will take the popu
Subtract —2x2 6x + 10 from –2x2 +9.
how do i pass my math class with a b average​
art capital of Caribbean ​
Three lemon creams +2 fudge cookies have 400 cal. Two lemon creams +3 fudge cookies have 425 cal. How many calories are in each kind of cookie?
What is the most significant part in the absolute true diary of a part time indian
which beat summarizes the pythagorean theorem
Can you think of two more ways that humans have either positively or negatively impacted a given species and its survival? What have we done that has increased
For the triangles ABC and MNP m∠A = m∠M, AB = 16, AC = 10, MN = 7, MP = 24. Find the ratio of the A△MNP and A△ABC .