MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

A gourment shop wants to mix coffe beans that cost $3.00 per pound with coffe beans that cost $4.25 per pound to create 25 pounds of a new blend that cost $3.50
write a short note on atp
The steamboat River Queen travels at the rate of 30km/h in still water. If it can travel 45 km up stream in the same amount of time that it takes to go 63 km do
what happens in hydrolysis during photosynthesis ? plz ans in elaborate form
Name two metals alloyed with iron to make stainless steel.
name two salts used in black and white photography
Why the mechanical wave need a medium to propagate?
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
why a c is advantageable than dc
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =