bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

14b=-56 what is the answer
explain the idea known as "nationalism" and how it played a role in the weakining of the austrian and russian empires
What words have 'port in them?
t=pd/2xsolve for Xi always get confused when theirs more then one letter
7ab/a A does not equal 0 Simplify the expression
14b=-56 what is the answer
A classmate says that 0.285714 repeating  is not a rational number because it does not terminate. Explain her error.   I need help answering this
What is 1,632 in word form?
Divide.Be sure your answer is in simplest form.12 divided by 4/5=__3/4 divided by 7/8=__8 divided by 6/7=__8/11 divided by 4/7=__4 divided by 5/7=__3/4 divided
What is Prime factorization of 153