df6805594 df6805594
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Express $112 for 14 hours as a unit rate.
A) $112/week
B) $14/hour
C) $8/hour
D) $6/hour

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-11-2018

C is the answer because 14 times 8 equals 112, the amount of money you'd get at 14 hours.

Answer Link

Otras preguntas

a fossil of an adult dinosaur food measures 69 cm.About how long would its hind leg bone have been?
8 5/12 + 11 1/4 = add or subtract. write in simplest form
The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25
At West painting, they get about three calls a day asking for an estimate of the cost for having the interior of a house painted. To write up an estimate for t
Which group of elements could you not use in making fireworks?
Write all numbers in a series the same way regardless of their size. True False
What structure in the kidneys monitors blood pressure, which helps regulate water and electrolyte reabsorption?
what number must be added to three hundred seventy five to get the number one thousand
A small ball of mass 2.00 kilograms is moving at a velocity 1.50 meters/second. It hits a larger, stationary ball of mass 5.00 kilograms. What is the kinetic en
why does magma in the mantle rise through the crust above it?