joelarivera joelarivera
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

9 dollars for 6 hotdogs what is the price of 1 hot dog

Respuesta :

grayflames42
grayflames42 grayflames42
  • 10-12-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

9/6=1.5

1.5=1.50

One hotdog cost $1.50

Answer Link
gomandiraarun
gomandiraarun gomandiraarun
  • 10-12-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

$9 > 6h

? > 1h

9/6 = $1.50

For one hotdog, the price is $1.50

Answer Link

Otras preguntas

X+2y=6 x-y=3 subsituted
In a given quadrilateral, each side is parallel to its opposite side and the diagonal are not perpendicular. What could it be? check all that apply.
What is the slope of (-12,8) and (4,-1)
the ideal that people within a state can should determine the laws within that state is reffered to as
Joan buys cans of beans in bulk. She buys 3 cases of beans for a total of $23.15. Each case contains 6 cans of beans.
If it is 4 o'clock now, what time will it be in 9 hours?
What is her gross weekly income? (I chose an answer that could be completely wrong so I would like to know what the correct answer is just in case, unless I got
How to say everything will be okay in vietnamese?
nnnnnnnnnnnnn nnnnnn nnnnn
Which situation is an example of increasing potential energy? Question 4 options: a cat jumping from a tree a bicyclist stopping at a stop sign emptyin